אף פעם לא מאוחר מדי

רשומה רגילה

IMG_0198

מה הדבר הכי טוב שקרה לכם? מה הדבר שאם לא היו מאפשרים לכם לעשות היה הופך את החיים שלכם לגמרי? הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים הוא שהפכתי לאבא.

לא חיכיתי לזה הרבה זמן. אני נשוי כבר ארבע שנים, וגם לפני כן היינו הרבה זמן ביחד (המון זמן, אם אתם שואלים את אשתי). אני חושב על מה היה קורה אם לא הייתי מוצא את אהבתי בגיל מוקדם. אם הייתי רווק עד לשנותיי המאוחרות, מבחירה או לא, אם חלילה היינו מנסים להביא ילדים לעולם ולא מצליחים או אם מכל סיבה אחרת לא הייתי נהפך לאבא עד גיל מסויים. נגיד, 54.

אם בגיל הזה היו אומרים לי שיש סיכוי שהאושר הגדול ביותר בחיים שלי לא יכול להתממש בגלל שאני מבוגר מדי, אני באמת לא יודע מה הייתי עושה. מתאבל על ילדי שלא נולד וגם לא יוולד? יוצא למלחמה על זכויותיי להיות אבא? זכויותיי לאושר?

למזלי, אני לא אצטרך לעולם לדעת מה היא ההרגשה הזו. אני זכיתי להיות אבא. זכיתי במתנה הגדולה ביותר בחיי. אבל יש אנשים שלא זכו. יש אנשים שרק מפאת גילם גם לא יזכו.

בשבוע הבא תעלה להצבעה בממשלה הצעת התיקון לחוק הפונדקאות, שתקבע, בין השאר, כי רק מי שעוד לא מלאו לו 54 יוכל להביא ילדים לעולם באמצעות פונדקאות, בארץ או בעולם.

הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים הוא שהפכתי להיות אבא.

אבל מה אם ארצה להיות אבא ליותר מילדה מדהימה אחת? מה אם ארצה להביא לעולם אח קטן או אחות קטנה לתום שלי? לשמחתי, כלום. אף אחד לא יכול לומר לי אם להביא לעולם עוד ילדים. מה אתם הייתם עושים אם היו אוסרים עליכם להביא ילדים נוספים לעולם? ילדים שיוכלו להיות אחים ואחיות לילדים שלכם?

בשבוע הבא תעלה להצבעה בממשלה הצעת התיקון לחוק הפונדקאות, שתקבע, בין השאר, כי רק מי שעוד אין לו ילדים יוכל להביא ילדים לעולם באמצעות פונדקאות, בארץ או בעולם.

לפני שבוע כתבתי פוסט שהעלה רעיון ציני ליצירת שאלון שיקבע האם מגיע לכולם לקבל
"רישיון להיות הורה". כל מי שהגיב ניסה להבין למה אני מציע להתערב בעניינים שלא קשורים להורות כמו: טבעונות, צבע שיער, או שירות בצבא. מסתבר שמדינת ישראל עומדת להחליט שמי שעבר גיל מסויים כבר לא יהיה הורה, ושמי שיש לו בעיות פוריות או שמסיבה אחרת הוא נאלץ להביא ילדים לעולם דרך פונדקאות לא יזכה להביא אחים לילדו הראשון. רק לי זה נראה כמו קריטריונים הזויים?

מסתבר שלא. אילן שיינפלד, בעצמו הורה יחידני לתאומים ובן 54 חושב כך גם. עומרי אימבר-חלפין קורא לשרת החינוך לא לנסות לפגוע במי שלא יכול להביא ילדים לעולם בעצמו. גם לאור לבו ועמירם בינון משהו פה נראה לא בסדר.

מחשבה אחת על “אף פעם לא מאוחר מדי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s